Konfiguracja OWA krok po kroku Exchange 2003

Pytania, problemy, uwagi związane z Microsoft Exchange Server

Moderator: Moderatorzy

Konfiguracja OWA krok po kroku Exchange 2003

Postprzez vajrus » So 06.03.2010 00:18

Witam,

Bylbym niezmiernie wdzieczny gdyby ktos moglby napisac najprostszy sposob(podac link do istniejacego) jak KROK PO KROKU ustawic dostep do poczty na serwerze Exchange 2003 przez WWW (Windows 2003 Server)? Problem polega na tym ze klient poprosil mnie o wlaczenie dostepu do poczty na serwerze Exchange 2003 poprzez przegladarke WWW oraz przez program MS Outlook 2007, a ja nigdy nie mialem doczynienia z konfiguracja Exchange.

informacje o systemie:

- Windows 2003 Server
- Exchange 2003 Server
- Active directory
- uzytkownicy lokalnie loguja sie do domeny xxx.com
- poczta email znajduje sie na serwerze - przy zalozeniu nowego konta uzytkownika automatycznie tworzona jest poczta i adres np. aaa@xxx.com
- wykupiona domena xxx.com
- staly adres IP (modem ADSL -> router z firewallem -> Exchange Server)
- kazdy uzytkownik we wlasciwosciach ma ustawione:Outlook mobile access: Enabled, User initiated Synchronisation Enabled, Up to date Notifications Enabled, PROTOCOLS- Outlook Web Access Enabled using protocol defaults, POP3 Enabled, IMAP4 Enabled.

Nie wiem jak powinienem ustawic MX record u dostawcy domeny.

Na poczatek nie bede sie bawil w zabezpieczenia, certyfikaty itp.
Chodzi mi o to zeby po wpisaniiu adresu do przegladarki ukazal sie outlook i zeby mozna bylo tez uzyc outlook 2007 i skonfigurowac w nim dostep przez serwer Exchange bez VPN.

Dziekuje bardzo.
vajrus

Re: Konfiguracja OWA krok po kroku Exchange 2003

Postprzez michu » So 06.03.2010 14:06

Przeczytaj np. te dwa artykuły:
http://www.msexchange.org/tutorials/OWA ... _2003.html
http://www.msexchange.org/tutorials/Con ... ccess.html

Na msexchange.org znajdziesz dużo więcej przydatnych artykułów, powinny odpowiedzieć one na twoje pytania.
Pozdrawiam
Michu
michu

Powrót do Exchange Server