Kilka kont w outlook

Pytania, problemy, uwagi związane ze starszymi wersjami Microsoft Outlook 2003, 2002 (XP), 2000, 98

Moderator: Moderatorzy

Kilka kont w outlook

Postprzez l15 » Śr 29.10.2008 09:18

Witam
Wiem że powtarzam temat, ale nie znalazłem prostej odpowiedzi na moje wątpliwości.

Jestem nowym użytkownikiem outlooka. (Ooutlook 2003, system xp)
Ponieważ korzystam z kilku kont pocztowych jednocześnie, skonfigurowałem outlooka do ich obsługi. Mam konto IMAP, oraz 2 konta POP3
Gdzieś przeczytałem że do każdego konta trzeba przypisać oddzielny plik pst, więc w przy każdym nowym koncie tworzyłem nowy plik danych.
Teraz zrobił się niezły bajzel, nawet nie wiem czy te pliki pst są rzeczywiście przez outlook wykorzystywane. Daty zapisu plików zmieniają się po każdym zamknięciu outlooka więc podejrzewam że outlook z nich korzysta, ale nie jestem w stanie tego sprawdzić /zmienić w opcjach poszczególnych kont.

Proszę o wyjaśnienie czy taki podział plików pst w zależności od konta to poprawny sposób na konfigurację outlooka? Boję się, że później przy odzyskiwaniu plików będą niespodzianki i na przykład stracę wiadomości z jednego z kont. Rozumiem że odzyskiwanie można oprzeć na kopiowaniu plików pst + ewentualnie skrzynki adresowej?

Jeśli zrobiłem galimatias, to czy jest jakiś darmowy sposób na scalenie plików pst?

Jeśli ktoś rozumie to diabelstwo outlook to będe wdzięczny za wszelkie info. Powoli tracę cierpliwość do tego programu. Dawniej korzystając z the bat wszystko było dla mnie czytelne, obsługa kilku kont nie różniła się od obsługi jednego. Teraz musiałem jakieś reguły tworzyć, żeby nawet wiadomości trafiały do tej skrzynki co trzeba.
POMOCY!!!
l15

Re: Kilka kont w outlook

Postprzez pmsocho » Śr 29.10.2008 23:53

Witaj,

Jeśli chodzi o konta POP3 to Outlook nie tworzy dla nich osobnych plików PST - cała poczta trafia do jednego.
Inaczej jest w przypadku kont IMAP - dla tych kont Outlook tworzy osobne pliki PST i poczta trafia do tych plików.

Nie musisz mieć jakiegoś płatnego narzędzia do scalania plikow PST. Wszystkie wiadomości z kont pop3 przenieś do pliku PST który jest domyślną lokalizacją dla nowej poczty POP3. Lokalizację tego pliku możesz sprawdzić klikając menu Plik > Zarządzanie plikiem danych... W okienku Pliki danych programu Outlook, przy pliku do którego dostarczana jest poczta POP3, będzie komentarz: Lokalizacja dostarczania poczty Sprawdź jaka jest nazwa tego folderu - ewentualnie wejdź w ustawienia i zmień ją zebyś wiedział który to folder w drzewie folderów w Outlook'u. Następnie możesz poprzenosić wszystkie wiadomości z innych plików PST do tego głównego pliku. Jak już poprzenosisz to pozamykaj te nie używane pliki.
Nie przenoś wiadomości z plików używanych przez IMAP - pliki te rozpoznasz po tym, że po kliknięciu w taki plik w drzewie folderów pojawi się komunikat: Nie można wyświetlić folderu. To jest główny folder magazynu IMAP.... Dodatkowo foldera takiego nie zamkniesz :)

Podsumowując twoją sytuację - powinieneś mieć 2 pliki PST - jeden dla konta IMAP które podpiąłeś a drugi dla pozostałych kont POP3.
pmsocho

Postprzez l15 » Cz 30.10.2008 08:31

Ok, dzięki za radę.
Tylko pytanie: co daje trzymanie całej poczty z kont pop3 w jednym pst?
Pytam, bo dla mnie jest jeden mankament takiego rozwiązania. Otóż stracę naturalny podział na konta (każde konto pop3 ma swoją listę rozwijalną listę folderów przypisanych do niego). Przy pracy na jednym pliku pst rozumiem że będę musiał wydzielać wewnątrz jednego konta (domyślnie: "foldery osobiste") foldery na pocztę otrzymaną/wysłaną na różne konta i tworzyć do tej poczty specjalne reguły, żeby się nie pogubić. Czy naprawdę nie ma innego rozwiązania?

Mam wrażenie, że jeżeli jest coś prostego i naturalnego, co można skomplikować, to znajdziemy to w Outlooku :/
l15

Postprzez pmsocho » Cz 30.10.2008 10:44

Przy pracy na jednym pliku pst rozumiem że będę musiał wydzielać wewnątrz jednego konta (domyślnie: "foldery osobiste") foldery na pocztę otrzymaną/wysłaną na różne konta i tworzyć do tej poczty specjalne reguły, żeby się nie pogubić. Czy naprawdę nie ma innego rozwiązania?

Niestety nie ma innego rozwiązania - w przypadku kont POP3 cała poczta trafia do domyślnego pliku PST chyba, że tak jak napisałeś zastosujesz odpowiednie reguły.

Otóż stracę naturalny podział na konta (każde konto pop3 ma swoją listę rozwijalną listę folderów przypisanych do niego).

No własnie tak nie jest. Domyślny plik PST ma swój zestaw folderów typ Skrzynka nadawcza, Wersje robocze, Elementy wysłane itd. Pozostałe pliki PST nie mają takiej sktruktury folderów i niestety nie da się zrobić tak aby każde konto POP3 miało własny żyjący swoim życiem plik PST w którym będzie trzymana poczta wysłana, odebrana, robocza itp.
pmsocho

Postprzez pow3r_shell » Śr 12.11.2008 20:28

No własnie tak nie jest. Domyślny plik PST ma swój zestaw folderów typ Skrzynka nadawcza, Wersje robocze, Elementy wysłane itd. Pozostałe pliki PST nie mają takiej sktruktury folderów i niestety nie da się zrobić tak aby każde konto POP3 miało własny żyjący swoim życiem plik PST w którym będzie trzymana poczta wysłana, odebrana, robocza itp.

Można tak zrobić jeśli się utworzy "z palca" takie foldery i za pomocą reguł będą się automatycznie wiadomości przenosiły do poszczególnych folderów np. sprawdzanie wiadomości wysłanych przez konto x zostanie przeniesiona z elementów wysłanych głównego PST do PST pt."Praca" i katalogu "elementy wysłane"
Moderator outlook.pl
pow3r_ed by netimpress.pl
pow3r_shell

Postprzez pmsocho » Cz 13.11.2008 01:27

sprawdzanie wiadomości wysłanych przez konto x zostanie przeniesiona z elementów wysłanych głównego PST do PST pt."Praca" i katalogu "elementy wysłane"

Nie da się zrobić reguły przenoszącej wiadomości z folderu Elementy wysłane do innego folderu - można ustawić jedynie kopiowanie wysyłanych wiadomości.
pmsocho

Postprzez pow3r_shell » Pt 05.12.2008 19:09

można to zrobić : jak ? w bardzo prosty sposób. potraktować użytkownika/ów jako lista dystrybucyjna i wykorzystać regułę "przenoszenie wiadomości wysłanych do listy dystrybucyjnej do folderu"
Moderator outlook.pl
pow3r_ed by netimpress.pl
pow3r_shell

Postprzez pmsocho » So 06.12.2008 17:45

@ pow3r_shell

A czy możesz dokładnie napisać jak skonstruować taką regułę bo według mnie ta którą proponujesz będzie działała tylko na wiadomości przychodzące a nie wysyłane.
pmsocho

Postprzez anusza » So 30.07.2011 20:58

Witam, wątek co prawda stary, ale jednak go wskrzeszę: chcę uporządkować swoje dwa konta poczty w programie outlook 2007 - chodzi mi właśnie o utworzenie osobnego zestawu folderów (czyli elementy wysłane, zapisane, usunięte itd) do obu moich kont. Czytam i przeglądam i już mam łeb jak sklep, bo raz ktos pisze że tak nie można w ogóle w tym programie, a innym razem czytam, że jednak sie da, ale znowuż nie jest to wcale takie proste. Moje pytanie: jak to w końcu jest - da się, czy się nie da? A jeśli tak, to w jaki NAJPROSTSZY SPOSÓB mogę to zrobić? Obawiam się potrzebowałabym szczegółowych wskazówek krok po kroku, bo nie orientuję się w tej całej terminologii. Nie do końca kojarze nawet co to jest ten .pst (podejrzewam, że to od niego zależy, czy ten upragniowny podział utworzę, czy nie). Bardzo proszę o odpowiedzi i z góry wielkie dzięki!
anusza

Postprzez OShon » N 31.07.2011 08:32

anusza napisał(a):utworzenie osobnego zestawu folderów (czyli elementy wysłane, zapisane, usunięte itd) do obu moich kont. Czytam i przeglądam i już mam łeb jak sklep
W O2010 seperacja kont na osobną strukturę w drzewie, realizowana jest automatycznie bez względu na rodzaj konta,
natomiast we wcześniejszych wersjach (np 2007,3 ..) zależy to ściśle od jego rodzaju.
Konta POP w tych wersjach (2k-7) jest połączona i ich podział zależy od utworzonych reguł przekierowania, a konta IMAP lub Exchange są kontami automatycznie posiadają osobne foldery (synchronizacja folderów, a nie pobieranie wiadomości).
Jeśli nie zamierzasz zmieniać wersje Outlooka, to sprawdź czy twój provider kont pocztowych posiada możliwość ustawienia konta w konfiguracji IMAP (coraz więcej portali kont darmowych posiada taką możliwość).
Dodatkowo przeczytaj o zaletach i wadach takiego rozwiązania.
Pozdrawiam - Oskar Shon MVP Office System, MCC
Moderator Outlook.pl | ExcelForum.pl | WSS.pl | CodeGuru.pl, MSDN dział VBA
Konstruktor rozwiązań biznesowych VBATools.pl, Business Developer Veracomp SA

Skonfiguruj swój pakiet dodatków do Outlooka, Excela, WD i PP
OShon

Powrót do Microsoft Outlook