Jak przenieść pocztę z Outlook.com?

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

Jak przenieść pocztę z Outlook.com?

Postprzez Piotr Rokubungi » Cz 05.01.2017 19:51

Jak przenieść lub skopiować całą pocztę, a przynajmniej całą odebraną z Outlook.com na inne konto pocztowe? Przez http (stronę internetową), czy przez aplikację Outlook lepiej?
shirei Gendo Ikari
Piotr Rokubungi

Re: Jak przenieść pocztę z Outlook.com?

Postprzez OShon » Pt 06.01.2017 01:00

W Outlooku z pakietu Office to porostu kopia do folderu innego konta (pod warunkiem że to nie folder główny - np skrzynka odbiorcza).
Jeden ruch muszą.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office System/Development 11/16, 3x MCC
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zamów pakiet narzędziowy do Outlooka, Excela, Worda lub PP
OShon

Postprzez Piotr Rokubungi » Pt 06.01.2017 22:21

Dobrze, spróbuję... Ale chodzi o to właśnie, że ze skrzynki odbiorczej do skrzynki odbiorczej chcę przenieść- z odpowiednich folderów do odpowiednich na drugim koncie; a w szczególności właśnie zawartość skrzynki odbiorczej.
shirei Gendo Ikari
Piotr Rokubungi

Postprzez OShon » Pt 06.01.2017 23:14

Sprawdziłem to przed chwilą i możesz również do głównego, chyba ze jest to zablokowane (to do podfolderów). :)
A więc zadziała.

Blokady mogą być wykonane nr na kontach typu Exchange.
Obrazek
OShon

Postprzez Piotr Rokubungi » So 14.01.2017 19:55

Jeszcze nie próbowałem zrobić, jak sugerujesz, bo uprzednio powstał inny problem. Chodzi o Outlooka 2010. Utworzyłem nowy profil do obsługi poczty Wirtualnej Polski, po czym skonfigurowałem konto i niby jest w porządku, ale zamiast jednego utworzyło mi dwa pliki danych. Jest to o tyle dziwniejsze, że jednego z nich nie daje się w ogóle usunąć, bo niby "skojarzony z kontem", ale na zakładce "poczta e-mail" jest nieaktywny przycisk "zmień folder"; a drugiego pliku również nie daje się usunąć, ponieważ jest zaznaczony jako domyślny i nie da się tego zmienić- pierwszego z plików nie można bowiem ustawić, jako domyślny, choć "powiązany z kontem". Dlaczego tworzą się lokalne dwa pliki danych dla poczty WP?
Zamieszczam zrzuty ekranu dla lepszego zobrazowania sytuacji.
Przechwytywanie1.JPG

Przechwytywanie2.JPG

Przechwytywanie3.JPG
shirei Gendo Ikari
Piotr Rokubungi

Postprzez OShon » N 15.01.2017 11:22

Masz 2 pliki danych ponieważ konto na WP nie posiada wszystkich obiektów jakie może zapisać Outlook.
Np nie posiada zapisu notatek, działań dziennika a nie wykluczone że też i nie wspiera kalendarza.
Dlatego jeśli coś chciałbyś w tych folderach zapisać to gdzie one miały by sie znajdować (skoro na koncie nie).
A wiec zapisują się w pliku offline PST - czyli głównym magazynie Outlooka, a te rzeczy, które można przenieść i trzymać na folderach konta WP tam będą sie znajdowały.
Stąd przy niektórych folderach będziesz miał dopisek (tylko ten komputer).
Obrazek
OShon

Postprzez Piotr Rokubungi » Pn 16.01.2017 02:51

Trochę aż mi głupio, że do tego wracam, bo mam przypuszczenie, że jest to prosta sprawa, ale nie wiem wciąż, jak to wykonać. :oops: Napisałeś wcześniej: "W Outlooku z pakietu Office to porostu kopia do folderu innego konta (pod warunkiem że to nie folder główny - np. skrzynka odbiorcza).
Jeden ruch muszą.
", ale ja nie wiem gdzie ten ruch wykonać. :roll: Mógłbyś to opisać dokładnie, krok po kroku jakoś? Bo "walczę" z tym już któryś raz, zeszło mi przy tym kilka godzin, bo "cudowałem" z np. kopiowaniem z .ost do .pst i z importem z tak utworzonego .pst, lecz wciąż nie uzyskałem tego, o co mi chodzi. Nie wiem, czy coś mnie w tej kwestii ogłupiło, czy jednak próbuje jakiegoś trudnego "manewru"... Ale zanim może jeszcze wyjaśnię dokładniej, o co konkretnie mi chodzi, to opisz proszę, co miałeś na myśli w zacytowanym tu twoim poprzednim wpisie, odpowiedzi, bo to może wystarczy. Thx!
shirei Gendo Ikari
Piotr Rokubungi

Postprzez OShon » Pn 16.01.2017 14:31

Sprawdziłem niedawno i blokada przenoszenia do folderów głównych została ściągnięta (choć pewnie może się to zdarzyć na innych kontach) albo ja wysnułem taki wniosek po testach.
Także podłącz konto Outlook.com abyś miał gdzie to kopiować - jeśli to zrobiłeś to:

Zaznacz myszą to co cię interesuje, (albo wszystkie Ctrl+A) Ctrl+C i Ctrl+v w odpowiednim folderze nowego konta,
albo myszą zahacz i skopiuj (jak w katalogach na dysku).
Oraz 3ci sposób - zaznacz, prawy klawisz myszy/przenieś/skopiuj do folderu.

OL_Kopiuj_do_innego_folderu.png

No prościej się już nie da.

Jeśli przekopiujesz tak dość dużą porcję, to będzie to miało swoje odzwierciedlenie w utracie transferu bo konto będzie to pchało na serwer.
Transfer na konta pocztowe jest szybszy niż w przeglądarce.
Obrazek
OShon

Postprzez Piotr Rokubungi » Pn 16.01.2017 22:39

Sorry, ale jestem już u kresu nerwicy albo czegoś gorszego, jeśli chodzi o tę kwestię! :x Siedzę nad tym dziadostwem łącznie już chyba ponad dziesięć godzin i wciąż nie mam tego, co potrzeba. Ostatnio zrobiłem to trzecim opisanym przez ciebie sposobem i niby skopiowało, bo docelowy plik .pst się powiększył odpowiednio, ale i tak aplikacja Outlook 2010 "nie widzi" tych scalonych, dołączonych, wcześniejszych wiadomości, a tylko te z konta na WP. :/ Chyba muszę przedstawić problem dokładniej i opisać, co i jak zrobiłem do tej pory. Mam pocztę na dwóch kontach [Gmail.com oraz Outlook.com]- właściwie tylko w skrzynkach odbiorczych- i chcę je wszystkie przenieść na serwer WP, do mego konta pocztowego. W programie Outlook założyłem osobny profil dla każdej z tych trzech poczt [czyli WP.pl, Outlook.com oraz Gmail.com]. Może tutaj zrobiłem błąd, że trzeba to było w jednym profilu lokalnym pocztowym:?: Dalej, po wielu kombinacjach i próbach zrobiłem tak, że ładując profil np. Outlook.com otworzyłem również tam plik .pst konta WP, po czym przeniosłem tak, jak w ostatnim wpisie napisałeś (trzecim sposobem) wiadomości ze skrzynki odbiorczej Outlook.com, do skrzynki odbiorczej WP.pl [do pliku .pst odnośnego do konta z WP]; analogicznie postąpiłem z Gmail.com, czyli otworzyłem ten profil, potem w nim otworzyłem również .pst odnośny do WP.pl i przeniosłem wiadomości. Już myślałem, że się udało, bo ten plik .pst odnośny do konta WP.pl "urósł" odpowiednio. Dodam tutaj, że chodzi o pliki z katalogu \Mój folder użytkownika\AppData\Local\Microsoft\Outlook, a nie te z katalogu \Mój folder użytkownika\Moje dokumenty\Pliki programu Outlook- bo zauważyłem, że to w tamtych pierwszych "peestekach" są zapisywane dane z serwerów głownie (większy rozmiar i rosnący), a nie w tych z drugiej ścieżki katalogów. Następnie otworzyłem w Outlooku profil z kontem z WP.pl, lecz nie uwidoczniły się tam te dołączone, przeniesione wiadomości, pomimo, że jako jeden z plików danych [domyślny] wskazałem ten w poprzednich krokach nadpisany, powiększony o przeniesione wiadomości plik .pst; nie uwidoczniły się one ani w skrzynce odbiorczej z moja.nazwa@wp.pl ani w skrzynce odbiorczej z odpowiedniego Pliku programu Outlook [chodzi mi o foldery, drzewo folderów tutaj, jakie pokazuje się po wybraniu "Outlook na dziś- dostosowywanie", a następnie "Wybierz foldery"]. Wobec czego spróbowałem jeszcze tak, że skopiowałem ten "powiększony" plik .pst z kontem WP.pl w inną lokalizację, po czym utworzyłem jeszcze inny, nowy profil pocztowy dla Outlooka, ręcznie go konfigurując [sprawdziłem, że konfiguracja prawidłowa] w "wersji" POP3 po to, żeby móc wskazać od razu już ten właśnie istniejący plik .pst, jako docelowy dla wiadomości. I..to samo znów! :evil: Czyli w programie Outlook 2010 widzę jedynie wiadomości wysłane do mnie na pocztę WP.pl, nie wspominając już nawet o tym, żeby z pliku .pst zostały one wysłane na serwer WP, podczas synchronizacji Outlooka. :( To się, kurna, zamotałem!
Masz jeszcze cierpliwość, by coś podpowiedzieć załamanemu?? Może da się jakoś przekopiować, przenieść całe zawartości skrzynek odbiorczych z Gmaila.com i Outlooka.com do WP.pl za pomocą dostępu przez przeglądarkę internetową [typu web access], bez "zabawy" z programem pocztowym?
shirei Gendo Ikari
Piotr Rokubungi

Postprzez OShon » Wt 17.01.2017 03:23

Skąd wpadłeś na pomysł aby synchronizować wiadomości kont POP3?
Przecież to konta jednokierunkowe i nigdy nic nie wyślesz na serwer przez kopiowanie.
Synchronizacja przez kopiowanie obiektów jest możliwa jedynie w IMAP/Activesunc/Exchange
Tak to twoja baza rozpycha tylko stacjonarne pliki pst i nie dochodzi do żadnego kopiowania na serwer.
Obrazek
OShon

Postprzez Piotr Rokubungi » Śr 18.01.2017 06:52

Przyszło mi to do głowy, bo ani się zbytnio znam na tym (chociaż przypuszczałem z przez POP3 to nie zadziała), ale też dlatego, że mam skonfigurowane przez IMAP (wcześniej już), lecz również nie dołącza zawartości tamtych serwerów na WP.pl. :/ Ponadto zobaczyłem, że przy wstępnym konfigurowaniu tylko POP3 można wybrać docelowy, już istniejący plik gromadzenia poczty. Ale zostawmy już te POP3, bo nie tędy droga zupełnie. Więc wracając do IMAP- mam to ustawione tak:
Przechwytywanie1.JPG
Przechwytywanie2.JPG
Przechwytywanie3.jpg
shirei Gendo Ikari
Piotr Rokubungi

Postprzez Piotr Rokubungi » Śr 18.01.2017 07:00

A następnie tak:
Przechwytywanie4-1.JPG
Przechwytywanie4-1.JPG (33.64 KiB) Przeglądane 282 razy

Przechwytywanie4-2.JPG
Przechwytywanie4-2.JPG (31.99 KiB) Przeglądane 282 razy

Ale w Skrzynce odbiorczej z Pliki programu Outlook (tej pierwszej, wyżej) jest pusto, pomimo, że wydaje się, iż mam wskazane, ustawione z prawidłowego pliku .pst:
Przechwytywanie5.jpg
shirei Gendo Ikari
Piotr Rokubungi

Postprzez Piotr Rokubungi » Śr 18.01.2017 07:24

A jest tam pusto tak zapewne dlatego, że w Grupie Wyślij/Odbierz mam tylko piotr.czemierzewski@wp.pl, a nie Pliki programu Outlook:
Przechwytywanie6-.jpg

Czy o to chodzi, że powinienem tutaj dodać kolejną grupę ze wskazaniem pliku piotr.czemierzewski@wp.pl — Poczta wp.pl.pst? Nie!! Właśnie spróbowałem przed chwilka i nie da się tak! :shock: Co gorsze, gdy ostatnio zsynchronizowałem ten profil Poczta wp.pl (chyba to się wtedy stało), to teraz wspomniany plik, do którego wczoraj przeniosłem (prawdopodobnie) zawartość Gmail.com i Outlook.com, z około 185MB zmniejszył się do 761KB! :x
Czy ja tu odstawiam w tej sprawie jakieś "akrobacje", czy to taki "wredny problem?? :cry:
shirei Gendo Ikari
Piotr Rokubungi

Postprzez OShon » Śr 18.01.2017 08:44

Powinna być jedna grupa (choć można mieć wiele). Jak rozklikasz grupę powinieneś widzieć swoje 2 konta wew jej.
Skoro masz podłączony WP po IMAP, a nie widzisz poczty przychodzącej to albo choć wydarzyło sie niedobrego podczas pierwszej synchronizacji, co można naprawić usuwając podłączenie i ponownie wykonać po restarcie aplikacji, albo nie masz skonfigurowanego folderu początkowego (jednak w tedy w innych folderach też miałbyś pusto).
Obrazek
OShon

Postprzez Piotr Rokubungi » Śr 18.01.2017 16:06

Jest jedna grupa. Nie ma w niej dwóch kont wewnętrznych. Mam IMAP i widzę pocztę przychodzącą. Ale nie widzę wiadomości przeniesionych z Outlook.com ani z Gmail.com poprzez dołączenie ich do pliku .pst danego profilu Outlooka. Kuźwa, co jest?! :x :(
shirei Gendo Ikari
Piotr Rokubungi

Postprzez OShon » Śr 18.01.2017 16:32

Już nie będę sie wczytywał we wszystko po kolei.
Konto w grupie pojawia się automatycznie jeśli je skonfigurujemy i jest to główna grupa "Wszystkie konta", którą możesz podejrzeć przez "edytuj"

Kilka grup jest zasadne jeśli każda z nich zawiera inne konta i każda ma się łączyć lub ma się nie łączyć z kontami automatycznie.

OL_Menu_Grupy_kont2.png

Grupy definiuje się zawsze ręcznie, a potem można wywoływać synchronizację w daną grupą.

OL_Menu_Grupy_kont.png

Samo dodanie pliku bazy PST nie robi nic, poza pokazaniem obiektów w odrębnym drzewie folderów.
W piku nie ma danych podłączenia do serwera pocztowego, a więc taka operacja nie spowoduje połączenia i odbierania poczty.
Z drugiej strony połączenie kont, które miały pozostawioną pocztę na serwerze (POP), przez dodanie pliku bazy nie ma sensu, ponieważ podłączenie do konta ponownie pobiera dane (będa duplikaty).
Dla kont IMAP wcale nie podpina się bazy bo wszystko zostanie odbudowane po ponownym podłączeniu konta.
Podpięcie ma zasadność tylko w formie beckupu dla kont, których danych już nie ma na koncie.
Obrazek
OShon

Postprzez Piotr Rokubungi » Śr 18.01.2017 17:29

No, dobra! W takim razie ponawiam pytanie podstawowe, zasadnicze pytanie tego wątku: Jak można, jeśli w ogóle, przenieść całą zawartość poczty Gmail.com oraz Outlook.com na serwer poczty WP.pl?? Dokładniej chodzi tylko o zawartości skrzynek odbiorczych tamtych kont pocztowych. Wiem, że mógłbym np. z poziomu www wybrać "prześlij dalej"- ale taka opcja odnosi się tylko do poszczególnych pojedynczych wiadomości, a nie ma jej po zaznaczeniu np. wszystkich w skrzynce odbiorczej; a ponieważ mam tych wiadomości tam kilkadziesiąt, to takie "prześlij dalej" pojedynczo jest raczej "nieopłacalne" czasowo. Więc jak to zrobić:?:
shirei Gendo Ikari
Piotr Rokubungi

Postprzez OShon » Śr 18.01.2017 19:21

Konfigurujesz 3 konta w Outlooku
Tak aby mieć je w konfiguracji IMAP wszystkie 3 (a jak nie to koniecznie WP).

W Outlooku będziesz miał 3 drzewa. Pobranie danych trochę potrwa ale nie masz innego wyboru.
Zaznaczasz dane w folderze konta Gmail albo Outlook i przenosisz myszą na katalog drzewa konta WP
albo używasz ekranu jaki podałem w tym poście
Wszystko.

Jeśli masz plik Offline (czyli podłaczony PST) to możesz też te wiadomości przenieść na konto WP w pow sposób.

p.s.
Przenoszę wątek z działu INNE do dz. Outlook.
Obrazek
OShon

Postprzez Piotr Rokubungi » Pt 20.01.2017 13:23

No, przecież to jest tragedia jakaś! Coś mnie trafi chyba z tym badziewiem! Zrobiłem tak, jak napisałeś w ostatnim tu wpisie w pierwszych czterech zdaniach- wp.pl to IMAP, podobnie gmail.com, a outlook.com to Exchange Server. Wszystkie trzy konta są w jednym profilu Outlooka i w jednej Grupie kont dla Wyślij/Odbierz. Konfiguracja ich przebiegła pomyślnie, natomiast teraz pojawia mi się błąd synchronizacji folderów dla wp.pl: 0x800CCC0E. :/
Przechwytywanie.JPG

Co dziwniejsze, jest to niby błąd SMTP, a przy jakiejś nieco innej okoliczności (teraz nie pamiętam dokładnie w jakim momencie, a nie zrobiłem w odpowiednim zrzutu ekranu) Outlook 2010 wywala "dymek" z tray'a komunikujący, że nie można było pobrać poczty, czy folderów, bo nie można połączyć się z serwerem mail.wp.pl (równoważny imap.wp.pl- sprawdzałem tak i tak), czyli dla przychodzących, a nie wychodzących! :? Co jeszcze dziwniejsze (a może nie) to, że zawartość skrzynki odbiorczej mam pobieraną z wp.pl, tylko z synchronizacją pozostałych folderów taki problem. Jeszcze dzieje się tak, że po łączeniu z wp.pl znikają mi pozostałe foldery z drzewa folderów w koncie wp- pozostaje tylko skrzynka odbiorcza; w dodatku program Outlook przechodzi wtedy automatycznie w tryb offline! :shock: Chociaż jakby nie do końca, bo nie pokazuje tego wszędzie, tylko w tray'u, w "dymku", a gdy wyjść z odbiorczej wp, to znika tryb offline. Próbowałem trochę modyfikować ustawienia dla wp: np. używałem imap.wp.pl oraz mail.wp.pl, jak również zmieniałem szyfrowanie z domyślnego SSL dla IMAP i TLS dla SMTP, na Automatyczne, a także "przyciskiem" "Domyślne" w Outlooku- wtedy ustawiały się na brak zabezpieczeń porty.
Co z tym zrobić?? Wcześniej w tamtych różnych konfiguracjach nie występował ten problem z pocztą wp.pl. :cry:
shirei Gendo Ikari
Piotr Rokubungi

Postprzez OShon » Pt 20.01.2017 14:51

Wejdź na portal WP i sprawdź jak sugerują ustawiać swoje konto w tej konfiguracji.
Ja nie mam konta na WP.
Obrazek
OShon

Następna strona

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016