Zniknęły wiadomości po kompaktowaniu skrzynki odbiorczej

Pytania, problemy, uwagi związane z Outlook Express

Moderator: Moderatorzy

Zniknęły wiadomości po kompaktowaniu skrzynki odbiorczej

Postprzez konsolka » Cz 17.01.2013 10:34

Witam

Mam skrzynkę odbiorczą podzieloną na kolejne lata, aby uniknąć problemu z osiągnięciem rozmiaru 2 GB przez pojedynczy plik DBX.
Dziś włączyłem opcję kompaktowanie wszystkich folderów i ku mojemu zdziwieniu w folderze 2012 pozostała mi tylko jedna wiadomość...

Zawartości folderów z lat poprzednich tak dobrze nie kojarzę ale wydaję się że pozostały tam wszystkie wiadomości...

Jak odzyskać zawartość tego folderu skrzynki odbiorczej ?
I czemu zniknęły tylko wiadomości z folderu 2012 ?
konsolka

Re: Zniknęły wiadomości po kompaktowaniu skrzynki odbiorczej

Postprzez OShon » Cz 17.01.2013 12:26

W OE jest z tym problem, ponieważ ograniczenie 2GB w dobie dzisiejszej poczty jest nieracjonalne. Ale cóż się dziwić skoro OE ma już ponad 15 lat.
Kompaktowanie - w tym programie jest równe z usunięciem starej poczty. Gdzie w porównaniu z Outlookiem pakietu office kopie starych maili znajdują się w archive.pst, to w OE niestety nie możemy się dostać do kopi tak prosto.
W większości sprawek wręcz jest polecane nie tylko zaprzestanie kompaktowania, ale szybki upg do nowszego Outlooka pakietu Live.
Obrazek
Pozdrawiam - Oskar Shon MVP Office System/Development, 3xMCC
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Utwórz narzędziowy pakiet dodatków Outlooka, Excela, Worda oraz PP
OShon

Postprzez konsolka » Pt 18.01.2013 07:48

OShon - Z chęcią spróbuję się przesiąść na Outlooka pakietu Live - jeśli się da - używam Win XP - ale najpierw proszę nakieruj mnie jak mam odzyskać swoją korespondencję z folderu odebrane - zniknęły wszystkie meile z 2012 roku a starsze zostały...
Co mogę zrobić?
konsolka

Postprzez OShon » Pt 18.01.2013 10:01

Jak już wspomniałem - w OE kompaktowanie to nie pakowanie danych ale ich usunięcie.
Sprawdź czy ostały ci się pliki bak w katalogu:
C:\Documents and Settings\Nazwa_loginu\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Identities\{numerki}\Microsoft\Outlook Express\
Jeśli tak to zabezpiecz dbx'y a bak zamień na dbx.
Nie wykluczone ze tak odzyskasz cześć danych. Jeśli natomiast bak'i są mniejsze to znaczy ze poprzedni proces nadpisał je i odzyskanie może się nie udać.
Obrazek
OShon

Postprzez konsolka » Pt 18.01.2013 11:45

Niestety we wskazanym katalogu nie mam żadnych plików *.bak - są tylko pliki *.dbx - chyba że pliki *.bak należą do plików ukrytych...
Bardzo możliwe, że kompaktowanie zostało wykonane dwa razy pod rząd w akcie desperacji i napadzie paniki...
Co mogę dalej zrobić, aby odzyskać utracone dane - cholerstwo wcięło mi akurat 2012 rok, a zostawiło starsze wiadomości... :(

nie ma sensu cytować wiadomości w całości, która jest powyżej.
moderator
konsolka

Postprzez OShon » Pt 18.01.2013 11:57

Widzę że nie zrozumiałeś - nie możesz odzyskać wiadomości - zostały one usunięte, aby OE działał nadal poprawnie.
Jeśli nie chcesz w przyszłości doświadczyć podobnych przypadków, porzuć tą wersję klienta i nadpisz ją instalując Outlooka pakietu Live
Więcej informacji dotyczących nowego darmowego klienta masz tutaj
Obrazek
OShon

Postprzez konsolka » Pt 18.01.2013 12:40

Dwa pytania zatem:

1/
Czy nie ma jakiś programów które pomogą odzyskać te wiadomości? Czy programy typu:
- DBXtract 4.11
- OE-Mail Recovery - Outlook Express Mail Recovery
- EasyOutlookExpressRepair
nie pomogą w takim wypadku ?

Czy należy użyć narzędzi do odzyskiwania skasowanych plików ?

2/ Czy wspomniany Outlook pakietu Live ma jakieś wbudowane mechanizmy archiwizujące i zapewniające bezpieczeństwo poczcie?
Tzn. czy będę na nim mógł wymusić aby np. raz w m-cu zapisał mi kopię wszystkich folderów z wiadomościami w innym miejscu na dysku twardym?
konsolka

Postprzez OShon » Pt 18.01.2013 21:04

Niestety, już dawno nie miałem w praktyce nie używałem OE. Polecam ci kontakt do przyjaciela Grzegorza - laureata MVP z OE
Niemniej jednak Live/Essentials jest alternatywą poprzedniego darmowego klienta, choć po perturbacjach z ograniczeniami dotyczącymi warunkami monopolistycznymi, pakiet jest do zainstalowania jedynie po pobraniu (nie instalowany automatycznie).
Jest on przygotowany pod standard NTSC, także nie ma już ograniczenia związanego z FAT (max 2GB).
Zapewne z linka jakiego podałem w poprzedniej sprawce doczytasz wszystko co jest potrzebne do jego okiełznania.
Obrazek
OShon

Postprzez trempek » Pn 13.05.2013 22:16

Cześć!

Mam podobny problem.
OE 6.0 na WinXP, pada pytania o kompaktowanie, ja klikam tak i zaczyna sie moja udreka
Znika kilkanascie waznych emaili.
W koszu pustka, Plikow bak tez nie ma.
Ściagam i testuje kilka jak nie kilkanascie programow do odzyskiwania, bez efektu.

Aż trafiam na DISKINTERNALS MAIL RECOVERY, który skanuje bardzo długo, ale znalazł zagubione emaile.
Wersja testowa nie pozwala ich odzyskac, wykupienie licencji to ponad 300zł

Jaki inny program odzyska poszukiwana poczte? Jak widać jest gdzies ona na dysku...

Pomożecie?
trempek

Postprzez OShon » Wt 14.05.2013 08:16

Nie, niestety nie pomożemy. Kompaktowanie w OE, który jest już prawie pełnoletni - i odradza się jego używanie na rzecz nowego, darmowego klienta pocztowego (Windows Mail z pakietu Live).
W OE kompaktowanie właśnie tak działa. Ma na zadanie nie utworzyć kopii zapasowej jak to jest w Outlooku z pakietu office, ale usunąć najstarszą pocztę, nie dopuszczając do awarii polegającej na przekroczeniu 2GB.

Pow. wiele było na ten temat pisze.
Widać skupiłeś się na znalezieniu tematu, nie na przeczytaniu sugestii i wytłumaczenia procesu.
Obrazek
OShon

Postprzez alter » Pt 26.07.2013 10:07

Po spokojniejszej emocjonalnie lekturze tego wątku dochodzę do wniosku że moja poczta przepadła w wyniku kompaktowania które było zrobione.. ?
Mam jednak cień nadziei, że awaria wystąpiła przed kompaktowaniem..
Edit: po lekturze linku http://www.grzegorz.net/oe/ wiem też: udało mi się odnaleźć plikim z rozszerzeniem .bak ale są to pliki ktore powstały po zaginięciu..

Ps. Jestem juz zdecydowany na nowego kompa i nowy program pocztowy.

Postprzez covo » Cz 29.09.2016 00:14

OShon napisał(a):W OE kompaktowanie właśnie tak działa. Ma na zadanie nie utworzyć kopii zapasowej jak to jest w Outlooku z pakietu office, ale usunąć najstarszą pocztę, nie dopuszczając do awarii polegającej na przekroczeniu 2GB.

usunac najstarsza poczte - tzn od jakiego poziomu wielkosci pliku dbx kasowane sa z niego listy, bo za bardzo wagowo nie zblizyl sie do 2 GB?

kompaktowanie nie tworzy "kopii zapasowej" plikow dbx? a to wszystko, co kopiuje... do kosza?
covo

Powrót do Outlook Express