OUTLOOK EXPRESS - nie chce wysyłać wiadomości

Pytania, problemy, uwagi związane z Outlook Express

Moderator: Moderatorzy

Postprzez marta » N 14.09.2008 12:58

Witam,
zmieniłam nazwę na komputer1 (kropka na końcu oczywiście była),
po przeładowaniu systemu nie mogłam otworzyć Outlooka ani Internetu, nic się nie działo (nie było klepsydry) chociaż sprawdziłam pracę procesora i coś tam się działo (było 0, 4 potem chyba 40% i tak na zmianę). Wystraszyłam się i zmieniłam znowu nazwę na starą (czyli komputer.). Miałam problem z zamknięciem systemu, ciągle wyskakiwał komunikat o kończeniu pracy systemu. Po wielu próbach w końcu zatrybił. Problem z Outlookiem ciągle mam.
Pozdrawiam
marta

Re: OUTLOOK EXPRESS - nie chce wysyłać wiadomości

Postprzez docent71 » Wt 30.09.2008 21:24

Witam

i znowu podobny problem. Przeczytałem wszystkie powyższe porady, ale żadna z nich nie pomaga.

Outlook Express pobiera wiadomości bez problemu, ale przy wysyłaniu wyświetla błąd. Niestety w szczegółach nic nie jest napisane (pusta ramka, tylko żółty trójkącik z ostrzeżeniem błędu).
Co ciekawe, okazuje się że w rzeczywistości mail zostaje wysłany do adresata, ale wiadomość pozostaje w folderze "skrzynka nadawcza" i przy kolejnych sesjach ściągnięcia/wysłania poczty wiadomość znowu zostaje wysłana, i nadal pozostaje w "skrzynce nadawczej".

Nie pomaga zmiana nazwy folderu "Folders.dbx" na "Folders.old", nazwa komputera jest bez niedozwolonych znaków, a ustawienia kont (są na tym komputerze trzy) są prawidłowe. To samo dzieje się przy opcji włączonego i wyłączonego skanowania poczty wychodzącej w Nortonie Internet Security.
Problem dotyczy oczywiście wszystkich trzech kont, żeby nie było :)

Problem jak w przypadku innych forumowiczów pojawił się nagle.

Macie jakieś pomysły jak to naprawić?

pozdrawiam
Paweł
docent71

Postprzez michu » Śr 01.10.2008 07:33

Pozdrawiam
Michu
michu

Postprzez docent71 » Śr 01.10.2008 09:41

dzięki,
właśnie wczoraj dotarłem do tego wątku.
:oops: Faktycznie problem okazał się banalny. Za dużo wiadomości w "poczcie wysłanej".
Po przeniesieniu największych z nich do nowego folderu i skompaktowaniu folderu poczty wysłanej zadziałało.
docent71

Postprzez martaa062 » Pt 07.11.2008 12:09

Mam taki sam problem jak większość użytkowników. Otóż mój Outlook nie wysyła wiadomości [z odbieraniem ich nie mam problemu]. Konto mam na onecie i konfigurowałam je pare razy, więc wydaje mi się, że jest to dobrze zrobione. Serwer poczty wychodzącej: smtp.poczta.onet.pl, przychodzącej: pop3.poczta.onet.pl, zaznaczona jest opcja "serwer wymaga uwierzytelnienia", a w opcjach zaawansowanych są wpisane odpowiednio liczby 25 i 110. Nazwa użytkownika nie jest taka sama jak nazwa konputera, a adres e-mail również jest poprawnie wpisany. Może ktoś wie o co chodzi, bo przy wysyłaniu wiadomości lub wysyłaniu posta na grupę dysksyjną pojawiają mi się takie komunikaty:

"Łączenie z serwerem nie powiodło się. Konto: 'pop3.poczta.onet.pl', Serwer: 'smtp.poczta.onet.pl', Protokół: SMTP, Port: 25, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Błąd łączy: 10060, Numer błędu: 0x800CCC0E"

"Program Outlook Express nie mógł ogłosić Twojej wiadomości. Temat 'Re: ', Konto: 'news.neostrada.pl', Serwer: 'news.neostrada.pl', Protokół: NNTP, Odpowiedź serwera: '440 Posting not allowed', Port: 119, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Błąd serwera: 440, Numer błędu: 0x800CCCA9"

Proszę o pomoc :(
martaa062

Postprzez pmsocho » Cz 13.11.2008 17:08

@ martaa062

Witaj,

Na początek sprawdźmy czy jest to wina OE. Czy próbowałaś zobaczyć czy inne programy pocztowe działają poprawnie - możesz ściągnąć jakiś darmowy i przetestować. Albo użyj Outlook'a jeśli masz go w pakiecie Office.

Czy masz jakiegoś firewall'a albo/i antywirusa. Jeśli tak to wyłącz te programy i sprawdź wówczas.

Kiedy pojawił się ten problem? Czy wcześniej działało poprawnie? Czy instalowane były ostatnio jakieś programy albo poprawki?

Sprawdź także, czy połączenie z serwerem smtp działa poprawnie wg tego artykułu:
Testowanie połączenia z serwerem SMTP przy użyciu programu Telnet
pmsocho

Postprzez martaa062 » So 15.11.2008 17:20

Kiedyś miałam program pocztowy Incredimail i działał bez zarzutów.

Obecnie nie posiadam żadnego antywirusa, firewall'a ani niczego co mogłoby blokować Outlook'a.

Z tego co pamiętam to Outlook nigdy nie działał mi poprawnie, dlatego też swojego czasu korzystałam z innego programu pocztowego.

A połączenie z serwerem smtp wg tego atrybutu nie działa poprawnie, po wpisaniu odpowiedniej komendy pojawia się komunikat "Nie można nawiązać połączenia z hostem na porcie 25: połączenie nie powiodło się".

Nie mam pojęcia co jest...
Ostatnio edytowano So 15.11.2008 21:38 przez martaa062, łącznie edytowano 1 raz
martaa062

Postprzez pmsocho » So 15.11.2008 18:42

Skoro nie możesz nawiązać połączenia poprzez telnet to żaden program pocztowy nie będzie działał. A czy problem dotyczy tylko kont na onecie i neostradzie - sprawdzałaś konta na innych serwerach? To samo? Jeśli tak to może twój dostawca Internetu zablokował Ci port 25 - skontaktuj się z nim i zapytaj.
pmsocho

Postprzez martaa062 » So 15.11.2008 21:37

Posiadam jeszcze konto na WP i z niego również nie dam rady wysłać e-maila. Z moim połączeniem internetowym jest raczej wszystko w porządku, ale teraz przyszło mi do głowy, że jakieś 3 miesiące temu miałam formatowany dysk i może dlatego ten Outlook nie działa? Nie wiem, myślałam już nawet o tym by ponownie go zainstalować, ale wtedy utracę wszystkie wiadomości, prawda?
martaa062

Re:

Postprzez Rinka » Wt 16.06.2009 17:50

[quote="rolak45"]Mam problem z wysylaniem poczty z Outlook Express
Oto jaki mi sie komunikat pojawia:

Nie można wysłać wiadomości, ponieważ jeden z odbiorców został odrzucony przez serwer. Odrzucony adres e-mail to: ?rolak45@poczta.onet.pl?. Temat '', Konto: 'pop3.poczta.onet.pl', Serwer: 'smtp.poczta.onet.pl', Protokół: SMTP, Odpowiedź serwera: '553 5.7.1 Invalid EHLO command [EHLO komputer], EHLO should contain FQDN, see RFC 2821', Port: 25, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Błąd serwera: 553, Numer błędu: 0x800CCC79

Mam taki sam nr błędu. Ustawiłam, że serwer wymaga uwierzytelnienia. Proszę o pomoc.
Z poczta przychodzącą jest prawidłowo

Proszę o pomoc na e-maila
korekmieciu@vp.pl
Lub tutaj.

Pozdrawiam :)
Rinka

Postprzez hryzma » N 26.07.2009 09:40

Mam problem z wysyłaniem wiadomości proszę o pomoc.
Wyświetla mi się taki komunikat
Wystąpił problem przy logowaniu się do Twojego serwera pocztowego. Twoje hasło zostało odrzucone. Konto: 's.teresa3@o2.pl', Serwer: 'poczta.o2.pl', Protokół: POP3, Odpowiedź serwera: '-ERR Invalid username or password', Port: 995, Zabezpieczenie (SSL): Tak, Błąd serwera: 0x800CCC90, Numer błędu: 0x800CCC92
hryzma

Postprzez OShon » N 26.07.2009 17:11

hryzma napisał(a):Mam problem z wysyłaniem wiadomości proszę o pomoc.
Wyświetla mi się taki komunikat
Wystąpił problem przy logowaniu się do Twojego serwera pocztowego. Twoje hasło zostało odrzucone. Konto: 's.teresa3@o2.pl', Serwer: 'poczta.o2.pl', Protokół: POP3, Odpowiedź serwera: '-ERR Invalid username or password', Port: 995, Zabezpieczenie (SSL): Tak, Błąd serwera: 0x800CCC90, Numer błędu: 0x800CCC92

Upewnij się czy konto dział (logując się przez przeglądarkę),
następnie uruchom polecamy w wielu wątkach o podobnym charakterze program do konfiguracji kont.

Sprawdź ustawiania kodowania SSL na stronie o2.
Jeśli zalogowania nie będzie możliwe - może to oznaczać iż konto zostało skasowane przez providera.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office System/Development 11/16, 3x MCC
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zamów pakiet narzędziowy do Outlooka, Excela, Worda lub PP
OShon

Postprzez basia krzanowska » Pn 10.08.2009 09:21

Anatol Augarten napisał(a):Witam ,

Pomimo wielokrotnych prób konfiguracji poczty ciągle jest problem z brakiem mozliwości wysyłania wiadomości. Natomiast nie ma problemu z pocztą przychodzącą. Dodaję , że Outlook Express ma działać w konfiguracji z neostradą.
Przy próbie wysyłania wiadomości z Outlooka pojawia się komunikat o błędzie jak niżej :
" Konto: 'poczta.neostrada.pl', Serwer: 'poczta.neostrada.pl', Protokół: SMTP, Port: 110, Zabezpieczenie (SSL): Tak, Numer błędu: 0x800CCC0F "

Proszę o pomoc
Anatol
basia krzanowska

Postprzez OShon » Pn 10.08.2009 15:14

@basia krzanowska
Widzę że koleżanka nie patrzyła na FAQ viewtopic.php?p=8366#p8366
Po za tym wyczerpujący opis w internecie - wystarczy zaGooglować.
http://support.microsoft.com/kb/813514/pl

Polecamy jak każdemu w podobnych przypadkach program do konfiguracji kont CodeTwo Outlook AutoConfig
Obrazek
OShon

Postprzez glapus22 » Wt 18.09.2012 19:44

nie mogę wysyłać wiadomości w outlook express wyskakuje mi coś takiego i niewidem co robić

Łączenie z serwerem nie powiodło się. Konto: 'pop3.wp.pl', Serwer: 'smtp.wp.pl', Protokół: SMTP, Port: 25, Zabezpieczenie (SSL): Tak, Błąd łączy: 10060, Numer błędu: 0x800CCC0E
glapus22

Postprzez OShon » Wt 18.09.2012 19:57

glapus22 - dokładnie ta sama odpowiedz co pow.
podpinasz się do posta, gdzie podpowiedz/rozwiązanie jest o jeden wyżej.

Przyczyną jest fakt iż 2 lata temu zlikwidowali port 25 do komunikacji, gdzie jako domyślny się on ustawia.
Zachęcam do pow. lekturki i zastosowania programu konfiguracyjnego.
Obrazek
OShon

Postprzez magda88 » Wt 04.11.2014 22:27

Cześć wszystkim,
Mam problem z wysyłaniem wiadomości z outlooka jak większość tu:) odbierać odbieram alejak wysyłam pojawia się komunikat
Zadanie „m.kowacka@tactica.pl - Wysyłanie” zgłosiło błąd (0x80042109) : „Program Outlook nie może połączyć się z serwerem poczty wychodzącej (SMTP). Jeśli komunikat ten będzie nadal wyświetlany, skontaktuj się z administratorem serwera lub usługodawcą internetowym (ISP).” Proszę pomóżcie.
magda88

Postprzez OShon » Śr 05.11.2014 00:21

magda88, Tutaj porada producenta na ten błąd.
Generalnie po polecany jest już OE ze względy na liczne błędy i brak supportu.

Przejdź na pakiet poczty Live
Obrazek
OShon

Postprzez anioleczekk1986 » Cz 12.05.2016 18:41

ja też mam problem z wysyłaniem wiadomości:

Pojawia się następujący komunikat:

Zadanie „pop3.poczta.onet.pl - Wysyłanie” zgłosiło błąd (0x800CCC67) : „ Odpowiedź serwera: 421 Cannot connect to SMTP server 213.180.147.145 (213.180.147.145:25), connect error 10060”

Proszę o pomoc, bo zupełnie nie wiem co mam zrobić.
anioleczekk1986

Postprzez OShon » N 15.05.2016 19:09

anioleczekk1986 napisał(a):Proszę o pomoc, bo zupełnie nie wiem co mam zrobić.

Po pierwsze program OE nie jest polecany ze względu na jego wadliwą konstrukcję, brak naprawy i odzyskania poczty POP po jego uszkodzeniu.
Po drugie skoro program dział, a teraz bez zmiany ustawień przestał się łączyć, to jest to wynik prac administracyjnych, zmian lub aktualizacji AV/FW lub uszkodzenia programu. Więcej na ten temat w FAQ tego działu.
Obrazek
OShon

Poprzednia strona

Powrót do Outlook Express