Przekierowanie poczty

Pytania, problemy, uwagi związane z Microsoft Exchange Server

Moderator: Moderatorzy

Przekierowanie poczty

Postprzez TomiTomi » Pn 18.07.2011 12:36

Witajcie,

Chcę aby ustawić regułe na exchange, która pozwoli szyfrować całą poczte otrzymywaną na dany alias, która jest bezpośrednio przesyłana dalej na adres zewnętrzny. Alias jest przypisany do konkretnego użytkownika który też otrzymuje tą korespondencje.

Pozdrawiam
TomiTomi

Re: Przekierowanie poczty

Postprzez Visor » Śr 20.07.2011 09:55

Jeśli dobrze rozumiem: wiadomości przychodzą nieszyfrowane na alias, po czym są szyfrowane i wysyłane na adres zewnętrzny i na adres uzytkownika aliasu?
Visor

Postprzez TomiTomi » Śr 20.07.2011 14:55

Dokładnie tak wygląda. Przychodzi z różnych adresów poczta na dany alias przypiety do grupy. W grupie znajduja sie osoby które otrzymują te wiadomości oraz jest jeden użytkownik który służy jednie do forwardu tych wiadomości na zewnętrzny wskazany alias. I w tym miejscu kiedy jest forward ma się szyfrować i być przesyłana dalej. Wszystko po stronie exchanga ma się dziać.
TomiTomi

Postprzez matt » Pt 22.07.2011 09:15

Hm, z tego co się orientuję, aby móc szyfrować wiadomości na Exchangu potrzeba jakiegoś dodatkowego rozwiązania, np. od Microsoftu. Nazywa się to u nich Exchange Hosted Email Encryption, tu jest link opisujący ile to kosztuje i jak funkcjonuje - http://www.microsoft.com/online/pl-pl/exchange-email-encryption.aspx. O, a tu nawet ładny obrazek wszystko objaśniający:

Obrazek

Natomiast jeśli chodzi o ustalanie reguł kontrolujących ruch emaili na serwerze Exchange (właśnie takich jak forwarding na konkretne aliasy) to też jest do tego kilka programów, np. CodeTwo Exchange Rules Pro - znalazłem filmik fajnie pokazujący jak to wszystko działa:
http://www.youtube.com/watch?v=pVGpGmjy0QY
matt

Postprzez TomiTomi » Wt 26.07.2011 08:19

A istnieje jakies darmowe rozwiazanie? Spotkał sie ktoś z takim?
TomiTomi

Postprzez matt » Śr 27.07.2011 15:00

Darmowych rozwiązań jest sporo, po wklepaniu w Google "free email encryption" znajdziesz mnóstwo ofert. Ale osobiscie wahałbym się przed wyborem darmowego, niesprawdzonego programu do szyfrowania moich firmowych wiadomości :)
matt

Postprzez TomiTomi » Cz 28.07.2011 08:06

Wiem że jest sporo darmowych rozwiązań ale mi chodzi o rozwiązanie które po stronie serwera exchange będzie szyfrować na wyjściu pocztę która jest tylko przekierowana. Wiem że jest dużo rozwiązań darmowych lecz one są przydatne w momencie szyfrowania wiadomości wychodzącej od klienta, a nie serwera.
Pozdr
TomiTomi

Powrót do Exchange Server