Import wiadomości z plików .dbx

Pytania, problemy, uwagi związane z Outlook Express

Moderator: Moderatorzy

Import wiadomości z plików .dbx

Postprzez Argus » Pn 09.02.2009 13:35

Mam problem z Outlook Express 6 u jednego z klientów. Któregoś dnia klient uruchomił program ale nie było w nim żadnych wiadomości, wszystkie foldery zostały wyczyszczone. Sprawdziłem katalog przechowywania i okazało się, że Outlook utworzył sobie nowe pliki z dopiskiem (1) a więc Skrzynka odbiorcza (1).dbx, Skrzynka nadawdcza (1).dbx itd. Jedyny plik jaki pozostał niezmieniony to Folders.dbx. Na szczęście stare pliki bez tej jedynki w nawiasie pozostały (mam nadzieję) nietknięte i po objetości widzę, że jest w nich ta zaginiona poczta. Problem w tym, że nie mam pojęcia jak się do tych plików dobrać i odzyskać te wiadomości. Jeśli skopiuję te pierwotne pliki (wszystkie poza folders.dbx) do innego katalogu i wybiorę import wiadomości to Outlook twierdzi, że w podanej lokalizacji nie ma plików przechowywania wiadomości. Po dorzuceniu do tego katalogu pliku folders.dbx Outlook radośnie stwierdza, że owszem są tam pliki z pocztą i nawet próbuje ją zaimportować ale sam import trwa może 1 sekundę i oczywiście niczego nie importuje. Próbowałem to zrobić z programu MS Outlook ale sytuacja jest podobna.
Argus

Re: Import wiadomości z plików .dbx

Postprzez pow3r_shell » Wt 10.02.2009 09:29

Zobacz czy rozmiar tych skrzynek z (1) nie przekroczył 2 GB . Outlook niestety ma ograniczenie do 2 GB . Otwórz nowy folder np. stara_skrzynka . W katalogu z poczta powinien się otworzyć plik stara_skrzynka.dbx . Następnie zmień nazwę skrzynki z (1) na stara_skrzynka i Outlook powinien zaimportować poprawnie do programu . Jesli sie to nie uda oznacza ,ze pliki sa uszkodzone i program nie mogac dostac sie do uszkodzonych plikow i utworzyl sobie nowe , spróbuj odzyskac maile jakimś programem do tego sluzacym - tutaj masz podpowiedz viewtopic.php?p=8368#p8376
Moderator outlook.pl
pow3r_ed by netimpress.pl
pow3r_shell

Powrót do Outlook Express